Formumuzda SєηяγσLaя hiкaγєLєя σLмaк üzєяє hєя şєγ σLućaк.Ünlü çift ed ve leighton ile ilgili herşeyide bulabilirsiniz.
 
AnasayfaTakvimSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Dudaktan Kalbe

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Vampirella^^

avatar

Mesaj Sayısı : 16
Kayıt tarihi : 12/06/09
Nerden : İstanbul

MesajKonu: Dudaktan Kalbe   Cuma Haz. 12, 2009 10:14 pm

OYUNCULAR


Lamia
Aslı Tandoğan


Hüseyin Kenan
Burak Hakkı


Cemil
Yiğit Özşener


Cavidan
Özge Özder


Nimet
Gözde Kansu


Afife
Mehtap Bayri


Makbule
Güzin Alkan


Suzan
Meriç Başaran


Namık
Yunus Güner


Enise
Ayten Soykök


Sait Paşa
ve Köksal Engür
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Vampirella^^

avatar

Mesaj Sayısı : 16
Kayıt tarihi : 12/06/09
Nerden : İstanbul

MesajKonu: Geri: Dudaktan Kalbe   Cuma Haz. 12, 2009 10:16 pm

Bölüm Özetleri

Bölüm 60
Lamia kapıda, Makbule’nin söylediklerini duyunca ani bir şok yaşar. Fakat insanların Kenan ile arasına girmesine artık tahammülü kalmamıştır. Sinirle Kenan’ın evine girer, Makbule’yi yalan söylemekle suçlar. Lamia’nın bu tavrına şaşıran Makbule, gerçeği itiraf eder. Lamia’dan herşey için özür diler. Kenan sadece Cavidan’ın sağlık durumunu görmek için evden çıkmıştır.

Öte yandan Kenan, Şahika Hanım’dan duyduklarına fazla itibar etmez. Konuyu derinlemesine konuşmak için Cavidan’ın doktoruna uğrar. Gerçek tam da tahmin ettiği gibidir. Cavidan’ın korkulacak bir hastalığı yoktur. Bunu öğrenen Kenan, hırsla Şahika Hanım’ın yanına gider. Şahika Hanım’ın yalanın yüzüne vurur ve sinirle mekanı terk eder.

Eve geri dönen Kenan, Lamia’yı kendisini beklerken bulur. Sonunda kavuşan iki sevgili hemen İstanbul’u terk ederler. Kenan’ın yapımcısının şehir dışındaki evine yerleşirler. Cemil ise Lamia’nın gidişine tahammül edemez. Hemen Nimet’i arar ve Kenan için ayarladıkları tüm konserleri iptal ettirir. Kenan ve Lamia ise İstanbul’dan uzakta kavuşmanın heyecanını paylaşmaktadırlar.

Cemil kaybetmenin verdiği umutsuzluk ile Cavidan’a yanaşır. O’na, Kenan ve Lamia konusunda birlikte hareket etmayi önerir. Cavidan ise Cemil’i kovar. Artık Kenan konusunu sonlandırmaya kararlıdır.

Kenan ve Lamia, şehrin dışındaki bu evde, adeta aşklarını tazelerler. Güzel bir akşam yemeğinin ardından, konu Lamia’nın yaptığı evliliklere gelir. Lamia, Kenan’a Cemil ile yaptığı evliliğin içyüzünü anlatır. Bunu öğrenen Kenan, Lamia’ya bir kez daha hayran olur. O gece sabahlar ve yeni bir beste yapar. Sabah olduğunda ise Kenan’ın telefonu hayatlarına etkileyecek bir haber ile çalar. Hüseyin Kenan ile Cavidan’ın davası sonuçlanmış, ikili resmen boşanmıştır.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Vampirella^^

avatar

Mesaj Sayısı : 16
Kayıt tarihi : 12/06/09
Nerden : İstanbul

MesajKonu: Geri: Dudaktan Kalbe   Cuma Haz. 12, 2009 10:16 pm

Bölüm 61
Cavidan, Kenan’ı arar ve artık boşandıklarını söyler. Kenan emin olamaz çünkü Cavidan daha önce de bu konuda bazı oyunlar oynamıştır. Durumu kesinleştirmek için İstanbul’a gider ve Cavidan ile gerçekten boşandıklarını öğrenir. İstanbul’a gitmişken stüdyoya da uğrar. Son bestesini stüdyodakilerle paylaşır. Beste beklediği ilgiyi uyandırmaz. Kenan’ın sanatı ve besteleri ilk defa sorgulanmıştır. Bu durum Hüseyin Kenan’ın düşüşünün başlangıcı olur.

Kenan günden güne daha hırçın bir adam olur. Yalnız günlerindeki en büyük sığınağı, sanatı onu terk etmiştir. Yaptığı besteler beğenilmez. Halk adeta kendisini unutmuştur. Öte yandan Lamia’ya yeni ve kapsamlı bir reklam teklifi gelir. Lamia bu reklamda oynamaya karar verir. Çünkü paraya ihtiyaçları vardır. Bu durum Kenan’ı iyice çileden çıkarır. Artık ailesine bile bakamayacak kadar aciz olduğunu düşünmeye başlar. Çünkü ne turnelerinden iyi bir sonuç almıştır, ne de yeni bestelerinden.

Öte yandan Cemil, Lamia’dan boşanmama konusunda hala kararlıdır. Saib Bey’in tüm diretmelerine rağmen boşanma dilekçesini imzalamaz. Lamia’nın kendisine döneceği günü bekler. Lamia’yı görebilmek için reklam çekimine gider. Lamia, Cemil’i bir kez daha reddeder. Cemil hiç bozuntuya vermez. Doğru zamanı beklemek üzere, kendinden emin bir şekilde seti terkeder.

Kenan, Lamia’yı görmek için reklam setine giderken Cemil’i görür. İçeri girdiğinde ise, firma sahibi ile Lamia’nın konuşmalarına kulak misafiri olur. Lamia, firma sahibinden, Kenan için iş istemektedir. Firma sahibi ise halkın Kenan’ı artık umursamadığını söyler. Kenan bunu duyunca gözyaşları içerisinde orayı terk eder. Duydukları, eskiden milyonların sevgilisi olan Hüseyin Kenan Gün için çok ağır olmuştur.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Vampirella^^

avatar

Mesaj Sayısı : 16
Kayıt tarihi : 12/06/09
Nerden : İstanbul

MesajKonu: Geri: Dudaktan Kalbe   Cuma Haz. 12, 2009 10:17 pm

Bölüm 62
Lamia yeni reklam çekimi için stüdyoya girmiştir. Buradaki yapımcıdan Kenan için de iş ister. Yapımcının cevabı olumsuzdur. Bu sırada Lamia’yı ziyarete gelen Kenan bu konuşmaya kapıdan şahit olur. Lamia onu görmeden stüdyoyu terk eder. Aşağılandığını hissetmiştir. Bunun üzerine bir bara gidip kendini içkiye vurur.

Kendini kaybedecek kadar içen Kenan’ı taksici, bir otele bırakır. Otelde Hüseyin Kenan’ı sarhoş halde gören bir hayat kadını bu fırsatı kaçırmayacaktır. Gece odasına girip, sabah gazetecileri çağırır. Hüseyin Kenan, arka kapıdan kaçmaya çalışsa da, gazetecilere yakalanır.

Lamia ve Kenan’ın kaldığı adresi öğrenen Cemil de oraya gelir. Lamia’yı Melek’i gezdirirken yakalar. Ona bir yardıma ihtiyacı olursa yanında olacağını hatırlatır. Cemil, Lamia’nın yine kendisine muhtaç kalmasını beklemektedir.

Kenan’ın otelden ayrılış görüntüleri televizyonlarda yayınlanır. Ona bu tuzağa kuran kadın, televizyonlara konuşmaktadır. Kenan’ın çöküşü tüm hızıyla devam etmektedir.

Haberi aldıktan sonra yerle bir olan Lamia yine de bir açıklama için Kenan’ı arar. Kenan her zamanki gibi sert çıkar, kendisine acıması için bir neden daha çıktığını söyler. Ancak Lamia, oldukça anlayışlı davranır. Kenan’ın sözüne güveneceğini söyler. Kenan bu ilişkiyi inkar edince de onun sözüne inanır.

Afife, Nimet ve Cemil ile birlikte çalıştığını abisine itiraf eder. Hatta Nimet, Hüseyin Kenan için yeni bir turne daha ayarlamıştır. Kenan baştan karşı çıksa da artık köşeye sıkışmıştır.

Kenan ile Lamia, uzun sessizliklerden sonra konuşurlar. Lamia, kendisini yanlış anladığını açıklar. Sonunda yanlış anlamalar giderilir. Lamia, Kenan’ın elini tutar. Onlar tam öpüşürlerken Lamia’nın telefonu çalar. Telefonu Kenan açar. Cemil, Lamia’nın yüzüne nasıl bakabildiğini sorarak kapatır.

Kenan, Nimet’lerin turne teklifini kabul edecektir. Gideceğini Lamia’ya açıklar. Üç hafta yanlarında olamayacaktır. Lamia’nın da reklam çekimleri yüzünden onunla gelmesi mümkün değildir.

Kenan’ın gittiğinin üzerinden iki hafta geçmiştir. Bu arada Lamia’nın reklamında oynadığı parfümün tanıtım gecesi olur. Bu geceye Cavidan, Cemil ve Nimet de katılırlar. Bu arada Kenan, bir sürpriz yaparak turneye bir gece ara verir ve geceye gelme kararı alır.

Kenan’ın bu sürprizi yapacağını, Afife ve Nimet’in konuşmasını kapıdan dinleyerek öğrenen Cemil yine bir plan yapmıştır. Kenan’ın gecikmesi üzerine planını devreye sokar. Lamia’ya bir dans karşılığında boşanmaya razı olacağını söyler. Zor da olsa Lamia’yı ikna eder ve dans başlar. Cemil’in planladığı şekilde Kenan içeriye girerken dans devam etmektedir. Lamia bu dans sonunda Cemil’den tamamen boşanacağı için mutludur. Ancak Kenan, gözleriyle şahit olduğu bu sahneyi nasıl yorumlayacaktır?

Bölüm 63
Kenan, gördüğü manzara karşısında sinirlerine hakim olmakta zorlanır. Lamia, açıklamaya çalışsa da onu tam olarak dinlemez. Fevri bir hareketle misilleme yapar. Cavidan`ı dansa kaldırır.

Lamia, Cemil`in boşanmaya razı olması karşılığında dans ettiğini açık açık söyler. Ancak Kenan`ın neden Cavidan ile dans ettiği konusunda bir açıklaması yoktur. Cemil ise amacını ulaştığı için mutludur. Ancak Lamia`dan beklediği karşılığı bulamaz.

Lamia ve Kenan eve döndükten sonra bu konuda tartışırlar. Lamia yavaş yavaş Kenan ile anlşamayacağını düşünmeye başlamıştır. Kenan ise bir türlü aşamadığı gururunun önüne geçememektedir.

Cemil, babasına boşanma kararını açıklarken camdan içeriye bir taş düşer. Taşa sarılı kağıtta Saib Paşa`ya bir ölüm tehditi vardır. Saib Paşa`nın şüpheli listesinin başında Makbule ve Makbule`nin eski nişanlısı vardır. Polise bunu bildirir. Ama yine de Makbule`nin

Kenan, getirdiği hediyeyi Lamia için yaptığı yeni bir bestenin nota kağıdına sararak verir. Bunun üzerine Lamia, Kenan`ın kendisine aldığı kolye ve küpeyi takarak onun yanına gider. Lamia da Kenan`a bir hediye almıştır. Galeriye gidip arabasını seçmesini ister. Kenan bunu duyunca yine çok sinirlenir. Pahalı hediyelerle kendini ezmeye çalıştığını söyler. Tam araları düzeldi derken bu tartışmayla birlikte yeniden başa dönerler.

Lamia, her şeye rağmen yapıcıdır. Kenan`ın tüm hırçınlığına katlanır. Onunla arasını düzeltmeye çabalar. Kenan`ın gururu aşılması güç bir duvar gibi durmaktadır aralarında. Lamia da Kenan`ı çok tanımış değildir aslında. Yine de çabalamaya kararlıdırlar.

Cavidan, Cemil`le bir görüşme yaparak ona işbirliği teklif eder. Kenan`ı, Lamia`dan ayırmak üzere planlar yapmayı teklif eder. Cavidan`ın amacı kendisini kullandığını düşündüğü Kenan`dan intikam almaktır. Cemil ise buna engel olmayacağını söyler.

Makbule, Saib Paşa`nın şüpheli listesinde eski nişanlısının adını görünce şaşırır. İfade çıkışı onunla konuşmak ister. Makbule, eski nişanlısını Saib Paşa`nın görevlendirdiğini öğrenir. Eski nişanlısının ona yeniden dönmesini sağlayanın Saib Paşa olduğunu öğrenen Makbule intikam yemini eder.

Nimet, Lamia`ya bir dizi yapımcısından teklif getirir. Başrol teklif ettiklerini söyler. Lamia oyuncu olmadığını söyleyerek reddetmeye çalışsa da Nimet ısrarcı olur. Adamların onu arayacağını söyler. Nimet, ayrıca Lamia`ya, Cemil ile Cavidan`ın bir araya gelerek kendisi hakkında konuştuklarını da söyler.

Yapımcısı Kenan`a bir genç yetenekle albüm yapması için teklif getirir. Kenan ilk önce bu teklifi reddetse de maddi zorluklardan dolayı kabul etmek zorunda kalır. İpek adındaki bu genç kız, Kenan`a deliler gibi hayrandır. Kenan onun yeteneğinden oldukça etkilenir. O sırada stüdyoda olan Lamia`da aralarındaki diyaloğu çok kıskanır. Bu manzara Lamia`ya Kenan ile tanıştığı o ilk anları hatırlatır. Çünkü genç kızda Lamia`nın o zamanlarki masumiyetinden izler vardır

Bölüm 64İpek yeteneği ve heyecanıyla Kenan’ı oldukça etkilemiştir. Stüdyo çıkışı hep birlikte yemeğe giderler. Yemeğe Lamia ve Melek de katılır. Ancak Melek yemekte huysuzlanınca Lamia yemeği onunla birlikte erken terk etmek zorunda kalır. Lamia çıkarken mekana Cavidan ve Cemil gelir. Cavidan, Cemil’e İpek’i Kenan’a yakıştırdığını söyler. Saib Paşa tehditler yüzünden oldukça huzursuzdur. Uykuları kaçmakta her şeyden kuşkulanmaktadır. Seçim afişlerine saç bıyık çizilmiş, makyaj yapılmıştır. Üstelik, eski nişanlısını kendine karşı kullandığını öğrenen Makbule de Saib Paşa’nın yoluna çıkıp bu işi öğrendiğini belli eder ve tehditler savurur. Nimet hamile olduğunu anlar. Cemil’in bebeğini taşımaktadır. Bunu şimdilik Cemil’den bile gizlemeye karar verir. Kenan’ın İpek ile yakaladığı uyum, Lamia’yı çok rahatsız etmiştir. Kenan, Lamia’ya gelen dizi teklifini küçümseyince Lamia iyice sinirlenir. Aralarındaki tartışmalar bir türlü bitmek bilmez. Kenan’ın gururu ile Lamia’nın inadı sürekli çarpışır. Lamia’ya belki de sırf kendi başına bir şeyler yapacağını göstermek için dizi teklifini kabul eder. Kenan’ın yapımcısı, Cavidan’a telefon açıp her şeyin yolunda gittiğini söyler. Cavidan her şeyi planladığını, herkesten gizlemiştir. İpek, Kenan için hazırlanmış bir tuzaktır. Hatta İpek’i bile keşfedip bu amaçla yapıcıya teslim eden odur. Kenan’ın turnesine devam etmek için yine yurtdışına gider. Lamia ile buruk ayrılırlar. Yapımcı ne yapıp edip İpek’i de turneye dahil eder. Kenan’a kırgın olan Lamia onun yokluğunda sözleşmeyi bile imzalar. Artık dizi oyuncusu olmuştur. Cemil bu işi planlayan Nimet’e çok sinirlenir. Arkasından iş çevirdiğini söyler. Lamia yurtdışından kendisini arayan Kenan’ın, İpek ile beraber gittiğini öğrenince ona nispet yapar gibi dizi sözleşmesini imzaladığını söyler. Kenan, Lamia’nın bu ani kararına bozulmuştur. Telefonda tartışırlar. Lamia, “yetti artık” diyen Kenan’a “bence de” diye cevap verir ve telefonu yüzüne kapatır. Cemil ve Nimet dizi işi yüzünden tartışırlar. Nimet, Cemil’e çocuğunu taşıdığını söyler. Cemil allak bullak olmuştur.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Vampirella^^

avatar

Mesaj Sayısı : 16
Kayıt tarihi : 12/06/09
Nerden : İstanbul

MesajKonu: Geri: Dudaktan Kalbe   Cuma Haz. 12, 2009 10:19 pm

Bölüm 65
Kenan, kendisine hiç danışmadan dizide oynama kararı alan Lamia’ya kırgındır. Lamia’nın da onun kendisine karşı olan tavırlarına kırgınlıkları vardır. Birbirlerini anlama konusunda ikisi de oldukça yeteneksizdir.

Nimet, Cemil’e kendisiyle evlenmesi gerektiğini söyler. Cemil bu talebi öfkeyle karşılar, dalga geçer. Cemil, Nimet’i bebeği aldırması için ikna etmeye çalışır.

Makbule sürpriz bir şekilde Cavidan’a gidip ondan iş ister. Cavidan yine sürpriz bir şekilde onu kabul eder. Artık gözünü intikam bürümüş olan Cavidan’ın Makbule ile ilgili düşündüğü bir şeyler olmalıdır.

Afife, Kenan ile Lamia’nın artık anlaşamayacağından emindir. Ona kalsa hemen ayrılmalıdırlar. Afife, olayların başından beri tavrını Cavidan’dan yana koymuştur. Bu arada Cavidan, Kenan ile ilgili intikam planlarının tıkır tıkır işlediğini düşünmektedir.

Cemil, Nimet’in çocuğu kendisine karşı kullanacağını düşünürken, Nimet sürpriz bir kararla derhal çocuğu aldırır. Bunun psikolojik çöküntüsü ağırdır. Cemil bile yaptığından pişman olmuş, Nimet’i teselli etme uğraşına girmiştir.

Umut Altuğ, Lamia’dan etkilenmiş gibidir. Onunla yakınlaşmaya çalışır. Lamia’nın hayatında Kenan’ın olduğunu bilmeyen Umut, Cemil ile boşanma kararına sevindiğini söyler. Bunun üzerine Lamia sert bir tepki vererek aralarındaki mesafeyi korumayı önerir.

Lamia ile Kenan arasındaki gerginlik, ama yarım kalan telefon konuşmalarında, ama derin sessizliklerde sürüp gider. Lamia bu bitmeyen gerginlik yüzünden umutsuzluğa kapılmış gibidir.

Cemil, Nimet’in yaşadığı psikolojik çöküntüden çok etkilenmiştir. Hayatta belki de en sevdiği kişi olan Lamia’yı arar. Gelmek istediğini söyler. Lamia bunu kabul etmez. Ancak onlar telefonda konuşurken motorlu bir grup Cemil’in arabasının etrafında tur atarak onu taciz etmeye başlarlar. Bunun üzerine Cemil, arabasının camını açıp ne oluyor deme kalmadan suratına sert bir yumruk yer

Bölüm 67
Cemil hastanede yaşam savaşı verirken Lamia ve Cemil’in boşanma günü de gelip çatmıştır. Lamia, Cemil bu durumdayken mahkemeye gidemeyeceğini söyler. Kenan, Lamia’nın bu hassas kararını anlamayacak kadar gururludur. Olayı bambaşka yerlere çeker. Dizisinin tutması için bu kararı aldığını hatta Cemi’in mirasının peşinde olduğunu bile söyler. Lamia bunun üzerine kendini tutamayarak Kenan’a tokat atar.

Lamia olanlardan sonra kendisini iyi hissetmemektedir. Bir süre diziden izin almak ister. Ancak yapımcı firma izin vermez. Gönülsüzce çalışmak zorunda kalır. Cavidan, Kenan hakkındaki gelişmeleri yakından takip etmektedir. Kenan’ın, Lamia ile arasının bozulduğunu anlayınca yine devreye girer. Kenan’ı ziyarete gelir. Onunla yemeğe çıkarlar. Zor zamanlarında yanında olmak istedim bahanesiyle yeniden Kenan’ın hayatına girmeye çalışır.

Cemil gözünü açmış ve hayati tehlikeyi atlatmıştır. Ancak omuriliğinde ciddi bir hasar vardır ve tekrar yürümesi şüpheli görünmektedir. Saib Bey, bir yandan oğlunun kurtulduğuna sevinirken diğer yandan onun kötürüm kalma ihtimaline karşı üzüntü içindedir.

Dizi setinde çok moralsiz olan Lamia bir türlü işine konsantre olamaz. Yönetmenle küçük bir tartışmaları olur. Verilen set arasında ona teselli vermeye çalışan rol arkadaşı Umut Altuğ olur. Umut Altuğ bu sırada destek olmak için Lamia’nın elinden tutar. Tam bu sırada uzaktan bir magazin muhabiri fotoğraflarını çekecektir.

Kenan içkinin de etkisiyle Cavidan’a açılır. Adeta günah çıkarmaktadır. Hatalarını ona itiraf eder. Kendisine karşı haksızlıklar yaptığını ama en büyük haksızlığı Lamia’ya yaptığını söyler. Bu, Cavidan’ın duymak istediği bir şey değildir. Kenan, “Lamia beni benden çok sevdi” deyince Cavidan iyice bozulur. Cavidan, belki de kendine karşı bir özür beklerken, Kenan’ın bütün pişmanlıklarının Laima ile ilgili olduğunu görür. Gecenin sonunda hafif sarhoş olan Kenan, Cavidan’ın daveti üzerine onun evine gider. Cavidan’ın bazı beklentileri vardır. Ama Kenan ayrı bir odada yalnız uyur.

Lamia ve Umut Altuğ’un “dizi aşkı gerçek oluyor” haberleri çıkar. Lamia çıkan haberlere çok sinirlenir. Umut Altuğ’u arayınca onun umursamaz tavırlarıyla karşılaşır. Belli ki alışkındır. Bu Lamia’yı daha çok sinirlendirir.

Cavidan, Kenan’ın bu durumunu kullanmaya kararlıdır. Kenan sabah duştayken onun telefonunu ele geçirir ve gizlice Lamia’yı arayarak kendi konuşmalarını dinlettirir. Aralarında hiçbir şey geçmemesine rağmen Cavidan, Lamia bu durumu tam tersi yansıtmayı başarmıştır. Belki de Kenan’ın en büyük hatası, Cavidan’da kalmayı kabul etmesidir. Bu dinledikleri üzerine Lamia, “Kenan’ın artık kendisi için tamamen bittiğini” söyler.

Lamia son gelişmeler üzerine Suzan ablasıyla birlikte evi terk eder. Kenan, Cavidan’ın evinden fırlayıp onunla konuşmaya geldiğinde evin terk edilmiş olduıunu görür. Kenan, Lamia’yı bir kez daha kaybetmiştir. “Lamia” diye haykırsa da artık çok geçtir.

Bölüm 69
Cemil son anda tetiği çekmekten vazgeçer. Herkes şok olmuştur. Saib Paşa sinir krizi geçirerek Cemil`i tokatlamaya başlar. Lamia, Cemil ile konuşarak onu korkaklıkla suçlar. Cemil, Lamia`yı yeniden sevdiğini söyler ama artık umudunu kaybettiğini de ekler. Bu yüzden artık görüşmemeleri daha iyidir.

Lamia`nın hapiste defterlerini çaldığı için tartıştığı Elmas, temizlik şirketi tarafından Lamia`nın evine temizlikçi olarak gönderilir. Lamia evde yokken temizliğe gelen Elmas, Lamia`nın fotoğraflarını görür ve kendisini işten kovduracağını düşünerek umutsuzluğa kapılır.

Kenan`ın yapımcısı İpek`i ön plana çıkarıp Kenan`ı kenarda bırakmaya çalışır. Erken havaya giren İpek de bunu seve seve kabullenir. Bu durumu fark eden Afife, abisini uyarır. Bu durum Kenan`ın umrunda bile değildir.

Kocasını iflastan kurtarmak için borç para arayan Enise, Nimet de dahil tüm kapılardan eli boş döner. Aksi gibi Lamia`nın işleri iyi gitmektedir. Son olarak Umut Altuğ ile birlikte bir reklamda oynaması için teklif alır.

Pek çok konudan eli boş dönen Şükrü, yıllar sonra amca olduğunu hatırlayarak Lamia`dan yardım istemeye gelir. Lamia hiç imada bulunmadan ve ikiletmeden elinden gelen yardımı yapacağını söyler. Lamia, kendisine yapılan kötülüklere rağmen böyle davranırken, Enise, Lamia`dan yardım aldığı için kocasına tepki gösterir.

Cemil`in intihar girişiminde bulunduğu silah aynı zamanda Kenan`ın babasından kalan bir emanettir. Saib Paşa, Kenan`ı eve çağırarak bu emaneti temsil eder. Kenan silahı bir yere teslim edene kadar bankadaki kasaya koyacağını söyler. Bu ziyarette Cemil de babasına Kenan ile özel görüşmek istediğini söyler. Cemil bu görüşmede Kenan`a, Lamia`yı gerçekten sevdiğini, ona olan sevgisinin Kenan`a olan düşmanlığıyla bir alakası olmadığını söyler. Artık yenilgiyi kabul ettiğini de açıklar.

Saib Paşa, Cemil`i yurtdışına terapiye götürmek ister. Cemil babasının bu isteğine itiraz etmez. Buralardan uzaklaşmak istediği için hemen kabul eder. Ama yurtdışına gitmeden önce halletmesi gereken bir iş daha vardır. Avukatından Lamia`dan boşanma işlemlerinin hızlandırılmasını ister. Cemil ve Lamia sonunda boşanırlar. Mahkeme çıkışında Lamia`yı bekleyen bir sürpriz vardır; Kenan. Cemil, meraklı gözlerle onlara bakar. Acaba Lamia`nın fikri Kenan`ın gelişiyle değişecek midir?
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Vampirella^^

avatar

Mesaj Sayısı : 16
Kayıt tarihi : 12/06/09
Nerden : İstanbul

MesajKonu: Geri: Dudaktan Kalbe   Cuma Haz. 12, 2009 10:20 pm

Bölüm 74
Cemil aldığı haberin heyecanıyla bir adım atmıştır. Adeta bir mucize olmuştur. Bu ilk heyecana rağmen Lamia konusunda hala umutsuzdur.

Lamia konusunda artık umudunu yitiren tek kişi Cemil değildir. Kenan da aynı umutsuzluğu taşımaktadır.

Bu sırada Cemil de doktorunun kendisinden istemesine rağmen yazmadığı mektupları yazmaya başlamıştır. Lamia’ya kendini değil, kendine Lamia’yı anlatmaktadır daha çok.

Lamia adayı ziyaret etme kararı alır. Burada anılarını bir bir hatırlar. Amcasının ısrarıyla yeni aldığı evde kalacaktır. Enise, Lamia’ya yaptığı onca kötülükten sonra artık onun eline düşmüştür. Lamia bu durumu kötüyü kullanmayı asla aklından geçirmez.

Cemil’in tedavisi ilerlemiş, klinikten çıkacak seviyeye gelmiştir. Babasına adaya gitmek istediğini herkesten uzakta yaşamak istediğini söyler.

Kenan’ın yeni albüm kayıtları çalınmış, albümünün korsanları çıkmıştır. Cavidan krizi çözmek için devreye girince Kenan, onu kayıtları çalmakla suçlayacak kadar ileri gider. Bu durum Cavidan’ı çok kızdırır.

Makbule, sürekli laf taşıma hastalığı yüzünden Namık ile ters düşer. Cavidan, bunun üzerine Makbule’nin işine son verir.

Yurtdışından dönen Kenan, kızını görmek için sürpriz bir şekilde adaya gider. Lamia anılarının arasında dolaşırken, Kenan’da evden Melek’i alıp gezmeye çıkar. Karşılaştıkları yer kabristandır. Kenan, Melek’i birkaç günlüğüne şehre götürmek istediğini söyler. Lamia kabul eder. Çünkü, sonrasında Kenan yeniden Londra’ya dönecektir.

Nimet ve Umut’un düğünü yine adada olur. Ancak aynı gün bir başka sürpriz daha vardır. Cemil ve Paşalar dönmüştür. Cemil, değnek yardımıyla olsa da artık yürümektedir. Ancak tamamen iyileşmemesi için bir neden kalmamıştır. Aynı anda adada Nimet’in düğününü öğrenen Cemil, Macide’den geldiğini hiç kimseye söylememesini ister.

Ancak Macide, hemen Gülay’a telefon edince Gülay haberi Lamia’yı iletir. Lamia düğünü bile yarıda bırakarak mutlulukla köşke döner. Ancak sürprizler burada bitmez Kenan’da kucağında Melek’le düğüne çıkagelir.

Saib Paşa, Lamia’ya, Cemil’in onu görmek istemediğini söylese de Lamia onu dinlemez ve koşarak Cemil’in odasına çıkar. Gözyaşları içinde Cemil’in odasına girer. Bunun anlamı Lamia’nın Cemil’e karşı artık farklı şeyler hissetmesi midir?

Bölüm 75
Lamia, Cemil’in geldiğini duyunca hemen yanına gider. Cemil ayakta olmasına rağmen mutsuzdur. Babasına Lamia’yla karşılaşmak istemediğini söylemesine rağmen Lamia’yı kötü karşılamaz. Lamia, Cemil’in ayağa kalkmasına çok sevinir.

Lamia, düğüne Kenan ve Melek’in geldiğini öğrenince tekrar törene döner. Kenan, Cemil’in yanından geldiğini duyunca bozulur. Bu gece adada kalacağını söyler Lamia’ya.

Lamia, Cemil konusunda artık duygularından emin gibidir. Cemil’in her türlü güçlüğe göğüs geren sevgisi, ona sevginin ne olduğunu öğretmiştir.

Kenan ise gece kaldığı otelde geçmişiyle yüzleşir. Afife’ye hayatına giren bütün kadınları üzdüğü ve tek suçlunun kendisi olduğunu söyler. Leyla ile yaşadıkları aklına gelir. Daha cesur davranamadığı için pişmandır. Artık her şey için çok geçtir. Ama artık onu hayata bağlayan tek şeyin Lamia olduğunu itiraf eder. Lamia ile tekrar konuşmaya kararlıdır. Onun kalbini kazanmanın yollarını arayacaktır.

Ertesi sabah Cemil erkenden Leyla’nın kabrine gider. Gözyaşları içindedir. Lamia konusunda hala umutsuzdur. Lamia’nınsa sabah bir ziyaretçisi vardır. Makbule vedalaşmaya gelir. İstanbul’daki her şeyi satmış, Kütahya’ya memleketlerine dönmeye karar vermiştir. Gözyaşları içinde vedalaşırlar.

Makbule’nin ardından Lamia, heyecanla Saib Paşa’lara gider. Lamia’nın asıl amacı Cemil’i görmektir. Kabristanda olduğunu duyunca, yanına gitmek istediğini söylerek çıkar. Lamia, tıpkı adadaki çocukluk yıllarındaki gibi bir heyecanla koşarak gider Cemil’i bulmaya.

Lamia, sabırsızlıkla Cemil’e içini döker. Onu sevdiğini söyler. Bu Cemil için bir mucizedir. Cemil, sevmekten hiç vazgeçmemesinin, hiç yılmamasının karşılığını almıştır. Hasretle öpüşmeye başlarlar. Lamia, Kenan’ı tamamen unutmuştur. Artık sadece Melek’in babası olarak kalacağını söyler. Cemil oracıkta evlenme teklif eder ve Lamia kabul eder.

Her şeyden habersiz olan Kenan ise cesaretini yeniden toplar. Büyük bir umutla çiçekçiye gider. Lamia’ya kendini affettirmeye kararlıdır. Ancak arabayla ona giderken Lamia ve Cemil’i sarmaş dolaş görür. Olan biteni anlamıştır. Umutları tükenir.

Kenan, Lamia’dan sonraki süreçte iyice kendini dağıtır. İçki, başka kadınlar derken hızla tükenmektedir yeniden. Bu arada adada Lamia ve Cemil’in düğün hazırlıkları başlamış ve bu haber gazetelere düşmüştür.

Lamia ve Cemil’in düğününün olduğu saatlerde Kenan, son bestesini tamamlamaktadır. Herkes düğündeki yerini almıştır. Kenan’dan başka herkes mutlu gibidir. Bu hikayenin tek mağlubu Kenan’dır. Son bestesi Kenan’ın kulağına bir başka mağlup Leyla’nın sesinden fısıldanır.

Kenan bestesindeki gibi hayatın mağlubudur. Derin sevdaları becerememiştir. Lamia ve Cemil yeni bir hayata başlarken Kenan son bestesi Veda’yı tamamlar. Nota kağıdını bir zarfa koyar ve üzerine “Canım Meleğim Sevgili Kızıma” diye not düşer. Bu, Kenan’ın kızına bıraktığı tek şeydir. Kenan’ın odasından bir silah sesi duyulur. Aşkın dudaktan kalbe yolculuğu burada biter…
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Dudaktan Kalbe
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Burak Hakkı

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
DiziTV :: Yerli Diziler-
Buraya geçin: